۲۵ مکان دیدنی در لندن

جذب سالانه ۲۷ میلیون گردشگر در سال، لندن را محبوب ترین شهر اروپا و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان می کند. این نقطه ابتدا توسط رومی ها کشف شد و در ادامه با پیشرفت های بسیاری که داشته اکنون جذابیت های زیادی دارد. امروزه لندن به دلیل پیشینه غنی و فرهنگ بالا، در میان شلوغ ترین شهر های جهان نیز قرار میگیرد و اکنون بالغ بر ۹ میلیون جمعیت دارد. لندن به ۵ قسمت کلی تقسیم می شود که می توان آن را به شمال، جنوب، غرب، شرق و لندن مرکزی تقسیم کرد. بهترین مراکز تقریحی، خرید، رستوران های عالی و … در این پنج نقطه از لندن یافت می شود که باعث می شود لندن، از یک شهر خسته کننده به یک شهر جذاب تبدیل شود. در ادامه قصد داریم به معرفی ۲۵ نقطه جذاب از لندن بپردازیم که در سفر به این شهر حتما باید به این نقاط سر بزنید.

بهترین مناطق دیدنی لندن

۱ – پارک هاید (Hyde)

پارک بزرگ هاید

هاید به نوعی محبوب ترین پارک و یکی از بزرگ ترین پارک های لندن به حساب می آید و نقاط جذاب و مناظر زیبایی که در آن وجود دارد باعث می شود پارک Hyde را در برنامه ریزی خود در سفر به لندن قرار دهید. یکی از محبوب ترین بخش های پارک دریاچه بزرگ آن است. که به عنوان سرپنتاین نیز شناخته می شود. در این دریاچه قایق های پدالی قرار داده شده که با کرایه یکی از آنها می توانید بخش بزرگی از پارک را درون قایق با لذت بردن از مناظر زیبا طی کنید.

۲ – وست مینستر Westminster

ساختمان پارلمان

وست مینستر، قلب سیاسی لندن و انگلستان می باشد و اتفاقات مهمی در این ساختمان روی می دهد. پارلمان بریتانیا همواره در این کاخ جلسات خود را برگزار می کنند، همچنین معروف ترین برج ساعت جهان یعنی بیگ بن (Big Ben) نیز در بخشی از وست مینستر قرار دارد، برج ساعت هر ساعت یک بار زنگ میخورد که البته به دلیل تعمیرات اساسی آن، از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ خاموش شده است. در این بنا، کلیستای وست مینستر نیز قرار داده شده است. این کلیسا در بیشتر روز های هفته باز بوده و ورود عموم نیز به قسمت های مهم و اصلی آن آزاد است. پس از بازدید از این قسمت می توانید در میدان پارلمان که محیطی کاملا آرام و دوست داشتنی دارد به استراحت و لذت بردن از محیط بپردازید.

۳ – کمدن (Camden)

Camden, Londom

کمدن یکی از محله های بسیار مشهور لندن می باشد که در شمال این شهر واقع شده است و آداب و رسوم مختلف آن باعث شده گردشگران بسیاری به این منطقه وارد شوند. در این شهر مردم با سلایق مختلفی زندگی می کنند که می توان به گوت ها، راکبیلی ها که طرفداران سبک راک اند رول هستند اشاره کرد که منجر به جذب گردشگران با همین سبک زندگی به این محله شده است. همنچنین فروشگاه های زیادی برای خدمات زیبایی در کمدن وجود دارد، همچنین فروشگاه هایی با قیمت مناسب را نیز می توانید در خیابان های اصلی کمدن بیابید که البته در میان آنها عتیقه فروشی ها، کتب تاریخی دست دوم، لباس های کهنه و مغازه های هنری خاصی را نیز می توانید ببینید که شاید برای شما جذابیت داشته باشد.

۴ – چشم لندن (London EYE)

چشم لندن

چشم لندن در واقع یک سازه غول پیکر و بسیار معروف در کنار رودخانه اصلی لندن یعنی تیمز قرار گرفته و فاصله چندانی نیز با ساختمان پارلمان و برج ساعت ندارد. چشم لندن چرخ و فلک بسیار بزرگیست که بالاترین اتاقک آن، نمای بسیار زیبایی از شهر لندن را به همراه دارد و بدون شک سفر به لندن بدون سر زدن این جاذبه معرف، ناقص خواهد ماند. همچنین در کنار این سازه آکواریوم لندن نیز اقع شده است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

۵ – سوهو (Soho)

سوهو، لندن

سوهو از دیر باز به یکی از مناطق تفریحی در لندن شهرت یافته اما تفریحات این محله کمی با حالت عادی تفاوت دارد. اگر در زمان روشنی هوا به این محله سر بزنید احتمالا تجربه بسیار بدی را برای شما به همراه داشته باشد چرا که اکثر فروشگاه ها و مراکز تفریحی این منطقه پس از غروب خورشید فعالیت خود را آغاز می کنند و از این حیث یکی از محله های معروف لندن به حساب می آید. در سوهو کلاب ها، بار ها و رستوران ها تا دیر وقت باز هستند و بودن در این منطقه تجربه بسیار خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

۶ – شوردیچ (Shoreditch)

محله شوردیچ لندن

شوردیچ یکی از مناطق لندن می باشد که به تازگی مورد بازسازی های گسترده قرار گرفته است. از این رو با توجه به نوساز بودن این منطقه می توان آن را برای گذراندن وقت بسیار مناسب دانست. همچنین در این منطقه رستوران ها و مراکز تفریحی بسیاری به تازگی تاسیس شده که مورد توجه گردشگران واقع شده است. محله شوردیچ برای شب گذرانی یکی از انتخاب های بسیار عالی به حساب می آید.

۷ – همپستد هیث Hampstead Heath

همپستد هیث نام یکی از بزرگ ترین پارک های لندن می باشد که با بهره گیری از فضای و منطقه خود توانسته نظر گردشگران را به سمت خود جلب کند. این پارک حدود ۳۲۰ هکتار وسعت داشته و دارای زمین های سبز و درختان بزرگ و تنومندی می باشد که می توانید برای گذراندن وقت به همراه خانواد از این پارک بازدید کنید. همچنین برای افرادی که از شجاعت بالا و مهارت کافی برخوردار هستند محیط های مخصوص شنا در فضای باز تدارک دیده شده است. همچنین در محل Kenwood  پارک نیز مجسمه های باستانی بسیاری قرار گرفته که برای افرادی که به هنر علاقه دارند بسیار جذاب خواهد بود.

۸ – موسسه فیلم بریتانیا BFI

موسسه فیلم لندن

موسسه فیلم بریتانیا یکی از مقاصد گردشگری اجباری برای دوست داران فیلم است این موسسه در بخش Southbank  واقع شده که می توانید پس از گشت و گذار از محیط های دیدنی لندن در این محل استراحت کنید. در BFI روزانه فیلم های بسیاری که شامل فیلم های اختصاصی، کلاسیک و به روز می شود، نمایش داده شده و فروشگاه های مخصوصی نیز برای دوست داران فیلم و سینما واقع شده است.

۹ – کروز های رودخانه تیمز Thames

بدون شک رودخانه تیمز قلب لندن به حساب می آید و از گذشته تا به امروز شاه راه ارتباطی این کشور به حساب می آمده. صنعت لندن و انگلستان به این رودخانه وابسته است. رودخانه تیمز بزرگ ترین رودخانه در لندنه به حساب می آید که به دریای شمال ختم می شود.

شرکت های بسیاری در لندن به ارائه خدمات کروز سواری در طول رودخانه تیمز می پردازند. این کروز ها یا کشتی های تفریحی هر ۳۰ دقیقه یک بار از نقاط مشخص و مختلفی حرکت می کنند و تقریبا تمام طول رودخانه در میان شهر را طی می کنند تا تجربه لذت بخشی از سفر به لندن برای شما به همراه داشته باشند. کروز ها از کنار مراکز مختلف و مهمی همچون چشم لندن، ساختمان پارلمان، تاور بریج عبور می کنند. همچنین برخی از این کشتی های تفریحی به صورت ویژه و شبانه حرکت می کنند که با صرف چای و یا میان وعده لذت حرکت در امتداد تاریخ را به همراه دارد.

۱۰ – خیابان بیکر Baker

خیابان بیکر یکی از خیابان های فرهنگی لندن می باشد که پیش از این Arthur Conan Doyle خالق شرلوک هولمز در آن زندکی می کرده است. امروزه موزه شرلوک هولمز در نزدیکی ایستگاه مترو در این خیابان واقع شده که پس از ساخت برنامه BBC در مورد آن بازدید کنندگان بسیاری را به سوی خود جلب کرده است.

همچنین در این خیابان می توانید موزه Madame Tussauds را که یکی از معروف ترین موزه های جهان است ببینید. این موزه دارای مجسمه های مومی ساخته شده از روی افراد مشهود جهان می باشد و بسیاری از بازدید کنندگان با مراجعه به این منطقه به ثبت تصاویر می پردازند.

پس از بازدید این خیابان می توانید برای استراحت به پارک Regent نیز سری بزنید. این پارک فضای آرام و دوست داشتنی را برای شما تداعی می کند.

۱۱ – آکادمی بریکستون Brixton Academy

برای عاشقان موسیقی، هزاران مکان مختلف در لندن وجود دارد که می توانند به آن سر بزنند. این آکادمی که در سال ۱۹۲۹ تحت عنوان Astoria افتتاح شده بود، پس از پنجاه سال با نام بریکستون شناخته می شود و یکی از محیط های بسیار محبوب برای علاقه مندان به هنر به حساب می آید. این آکادمی یکی از بزرگ ترین و محبوب ترین ها در نوع خود برای اجرای موسیقی زنده در لندن به حساب می آید که در جنوب این شهر واقع شده، اما دسترسی به این مکان دشوار نیست و به سادگی میسر است.

۱۲- اوتو The O2

این مکان در ابتدا با نام Millennium Dome شناخته می شد برای برگذاری جشن های هزاره ساخته شده بود و در حال حاضر یکی از بخش های مهم لندن به شمار می رود و مراسمات بسیاری را تا به امروز به خود دیده است. آرنا او ۲ میزبان اجرای موسیقی زنده خوانندگان معروف جهان، و برنامه های نمایشی بوده. امروزه نیز، برنامه های تفریحی و نمایشی بسیاری در اوتو آرنا برگذار می شود. که باعث می شود این ورزشگاه محیط جذابی برای ماجراجویی در لندن باشد.

۱۳ – بریک لین Brick Lane

خیابان بریک لین به واسطه کتاب و انطباق سینما با همین نام شهرت یافته است. طبق داستان این کتاب بریک لین مرکز جامعه Bangladeshi لندن می باشد و از این حیث اهمیت فراوانی دارد. علاوه بر این شهرت خیابان بریک لین بر دو اساس می باشد. اطلاعات محیطی به زبان انگلیسی و بنگالی مشاهده می شود، همچنین رستوران های هندی بسیاری که غذا های تند سرو می کنند نیز در این محدوده قرار دارند که محیط خاصی را به وجود آورده اند. در آخر برنامه بازدید خود از این خیابان به گالری وایت چپل هم سری بزنید تا از هنر های گوشه خیابانی لذت برده باشید.

۱۴ – محله چین Chinatown

این محله معروف در خیابان Gerrard در نزدیکی میدان لستر قرار دارد. و با معماری جالب و تم رنگی قرمز که ترکیبی از فانوس ها، و سقف ها، جذابیت بسیاری در این منطقه قابل مشاهده است. بار های مخفی، رستوران ها و سوپر مارکت های اصیل آسیایی بسیاری در این منطقه یافت می شود و همواره سرگرمی جدیدی در محله چینی ها خواهید یافت.

۱۵ – خیابان الکتریک Electric Avenue

خیابان الکتریک هم در محله بریکستون Brixton و در جنوب لندن واقع شده است. این خیابان به دلیل وجود اولین بازار خیابانی با چراغ های الکتریکی شهرت یافته شده است و سعی شده بافت آن نیز به همیم منوال باقی بماند، به همین دلیل علاوه بر جاذبه تجاری و توریستی که دارد، از مکان های تاریخی لندن نیز به حساب می آید.

۱۶ – میدان Piccadilly Circus

میدان Piccadilly Circus یکی از مکان هایی است که به دلیل چراغ های بسیار و روشنایی که دارد به سادگی قابل تشخیص است و شاید یکی از محل های مشابه میدان تایمز نیویورک به حساب آید. در این میدان علاوه بر چراغ های پر نور و روشنایی بسیاری که شب ها وجود دارد، نمایشگر های غول پیکر تبلیغاتی و پیکادلی نیز قرار گرفته اند که باعث به وجود آمدن محیطی جذاب شده است. این منطقه از قرن ۱۷ میلادی یکی از مناطق تجاری و اجتماعی لندن بوده است.

سرکس در قلب وست اند واقع شده است و محل عبور و تردد به مهم ترین مراکز لندن مانند کلاب های شبانه، محیط های تفریحی و محل های توریستی مانند برج ساعت و رودخانه تیمز می باشد که باعث می شود با صرف تنها یک روز بتوانید این منطقه را به خوبی دیدن کنید. مجسمه وسط میدان سرکس، که یک کماندار بالدار را نشان می دهد و موزه Ripley که با نام موزه باور کنید یا نکنید شناخته می شود از سایر محل های جذاب این منطقه می باشد که شما را با بعد دیگری از این منطقه آشنا خواهد کرد.

۱۷ – خیابان Oxford

آکسفورد نام خیابانی در مرکز لندن است که به دلیل لوکس بودن و وجود ۳۰۰ فروشگاه بزرگ و لوکس، به صورت روزانه میزبان حدود نیم میلیون نفر می باشد. معمولا ویترین این فروشگاه ها با تجربیات و طراحی های هنرمندان معروف صورت می پذیرد و طبق فصل های مختلف رنگ و روی متفاوتی به خود می گیرد. مهم ترین تغییرات در زمان کریسمس بوده که خیابان آکسفورد با چراغ های بسیار تزئین شده و جذابیت بسیاری را به همراه دارد.

۱۸ – میدان لستر Leicester

با قدم زدن در میدان لستر، قدم در جای پای ستارگان مشهور هالیوود خواهید گذاشت. این خیابان و این منطقه به دلیل اینکه لوکیشن بسیاری از فیلم های سطح اول جهانی بوده، شهرت یافته است. در حقیقت میدان لستر مرکز اصلی لندن از سال ۱۹۶۰ می باشد و مرکز تفریحات و سرگرمی لندن از قرن ۱۹ میلادی می باشد.

این میدان توسط رستوران ها و سینما های بسیاری که با یکی از بزرگ ترین نمایشگر های لندن خدمت رسانی می کنند، احاطه شده است، فضای سبز کنار این میدان برای گذراندن وقت در فصل تابستان بسیار عالیست و می تواند بدون هزینه برای استراحت زیر سایه درخت مناسب باشد.

یکی از جاذبه های میدان لستر، برگزاری مراسم سال نو چینی می باشد. در این مراسم، که مانند محله چینی ها با تم قرمز بگزار می شود، آداب مرسوم این کشور کهنسال، مانند رقص اژدها انجام می پذیرد که باعث جذابیت بسیار بالای این منطقه شده است.

۱۹ – گالری های لندن

لندن را می توان یکی از شهر های بزرگ و اصلی برای علاقه مندان به هنر و هنرمندان دانست، در این شهر گالری های بسیاری واقع شده که می توانید با گذری کوتاه به یک به یک آنها سر بزنید. بازدید برخی گالری ها در لندن مانند گالری ملی این کشور که در میدان ترافلگار کاملا رایگان است و به وجود آثار فاخری از داوینچی، ترنر و ون گوگ ورود آن برای عموم آزاد است.

برای دیدن آثار هنری مدرن تر نیز می توانید به Tate Modern که در منطقه Southbank واقع شده سر بزنید. ساختمان این گالری خود یک اثر هنری فاخر به حساب می آید، در این محل آثاری از هنرمندانی چون، پیکاسو، کله و دولونه قرار دارد. همچنین در برخی اوقات سال به صورت موقت نمایشگاه های جذابی برگزار می شود که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

۲۰ – Harrods

هرودز یکی از لوکس ترین و بهترین دپارتمان استور های لندن می باشد. از سال ۱۸۲۴ این دپارتمان با خرید خانواده های ثروتمند مانند اسکار وایلد ، خانواده سلطنتی و لارنس اولیویر به مکان لوکسی بدل شد و دوست داران خرید و کسانی که از محصولات اعلا استفاده می کنند، با مراجعه به هرودز می توانند با رضایت کامل از آن خارج شوند.

این مکان لوکس به طبقات مختلفی تقسیم شده است، سالن مخصوص سرو غذا، بهترین و با کیفیت ترین غذا ها و استیک ها را ارائه می دهد، که از گوشت تازه با ترکیبات مختلف سرو می شود. سالن فشن نیز در این ساختمان قرار دارد که لباس های خاص و ویژه مانند لباس های مصریان را عرضه می کند.

در زمان کریسمس، هرودز با قرار دادن نوشیدنی و تزئینات جذاب و جشنواره های مختلف، این ساختمان را هیجان انگیز تر می کند. در این زمان با تغییرات فروشگاه ها که به فروش اسباب بازی های کودکان می پردازند، فروشگاه های عطر و ادکلن و … باعث می شود هرودز به بهترین و جذاب ترین دپارتمان استور لندن تبدیل شود.

۲۱ – سکوی Platform (9¾)

کینگ کراس یکی از بزرگ ترین و شلوغ ترین ایستگاه های قطار لندن می باشد، که از زمان بازگشایی در سال ۱۸۵۲ تا به امروز مسافران زیادی را به سراسر بریتانیا جابجا کرده است.تعمیرات و تغییراتی در این ایستگاه قطار صورت پذیرفته که به این محل ظاهر مدرنی داده است.

اما بسیاری از مردم این ایستگاه را از جهت دیگری می شناسند، ایستگاهی که هری پاتر برای رسیدن به هاگوارتز از آن استفاده کرده است. حالا می توانید سکوی ۹ و سه چهارم را در این ایستگاه و در دنیای واقعی مشاهده کنید. در قسمتی از این ایستگاه با نوشته Platform 9 ¾ و یک چرخ دستی که نیمی از آن در دیوار قرار گرفته، مشاهده می شود که حس و حال جالبی را به شخص القا می کند.

۲۲ – موزه ها

لندن یکی از بهترین شهر های جهان برای موزه گردی رایگان می باشد و در جنوب Kensington و خیابان Exhibition می توانید موزه های بسیاری را در نزدیکی یکدیگر بیابید.

موزه گردی خود را با مراجعه به موزه تاریخ طبیعی لندن آغاز کنید. این موزه میزبان اسکلت معروف Diplodocus می باشد که می توانید با آن عکس یادگاری بگیرید. در این موزه می توانید فسیل های جانوارن مختلف، حیونات پر شده با مواد مختلف که ظاهری دقیقا مشابه با مورد اصلی و با پوست طبیعی و ماکت دودو را مشاهده کنید.

در ادامه می توانید به موزه علوم لندن مراجعه کنید، در این موزه که در کنار تاریخ طبیعی می باشد، می توانید از برنامه های علمی طی تاریخ با خبر شوید و رویداد های مختلف را لمس کنید.

همچنین تاریخ لندن و انگلستان در موزه ویکتوریا و آلبرت که با نام V&A نیز شناخته می شود به نمایش گذاشته شده است. در این موزه ابزار های مورد استفاده شده در طی تاریخ جهان قابل مشاهده است.

در انتها نیز برنامه ای برای بازدید از سنگ روزتا، مومیایی ها، می توانید به موزه بریتانیا مراجعه کنید. این موزه نیز یکی از بزرگ ترین ها در سطح جهان است و می تواند حسن ختام بازدید از موزه های لندن باشد.

۲۳ – خیابان باند Bond

خیابان باند نیز از خیابان های معروف لندن می باشد که به خیابان آکسفورد متصل می شود. در این خیابان گران ترین و لوکس ترین محصولات عرضه می شود و از این حیث می توان این خیابان را بهترین خیابان برای علاقه مندان به کالا های لوکس دانست.

۲۴ – کاخ باکیانگهام Buckingham

سفر به لندن بدون بازدید از گرین پارک و کاخ باکینگهام کامل نخواهد بود. این کاخ که معروف ترین کاخ لندن می باشد و محوطه آن، تجربه فراموش نشدنی از سفر به لندن را برای شما به ارمغان خواهد آورد. این محل از سال ۱۸۳۷ میزبان خانواده سلطنتی انگلستان بوده و دارای ۷۷۵ اتاق و بزرگ ترین باغ خصوصی در لندن می باشد.

برخی از قسمت های کاخ باکینگهام برای بازدید عموم آزاد است، از این رو می توانید رژه گارد سلطنتی را از نزدیک مشاهده کنید. این رژه هر روز چند بار انجام می شود و دیدن آن برای مردم بسیار جذاب است. به گارد سلطنتی و ملکه، رویال گارد نیز می گویند که با نظم خیره کننده ای که دارد برای مردم جذاب است.

۲۵ – شبگردی در لندن

لندن به عنوان یکی از بزرگ ترین شهر های دنیا، زندگی شبانه روزی دارد و هر ساعتی در لندن زیبایی های خاص خود را دارد. اما شبگردی های لندن به دلیل چراغانی شهر، جذابیت بسیاری دارد. شب هنگام، بازدید از کلیسا های وست مینستر و سنت پل می تواند جذابیت بسیاری داشته باشد.

بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو ها ی اخیر

مطالب اخیر

جهانگردی

ایرانگردی