خبر: لغو قرنطینه اجباری تایلند از آبان ۱۴۰۰

قوانین ورود به تایلند آبان 1400

طبق آخرید قوانین ورود و خروج از طریق مرز های هوایی به شهر بانکوک در تایلند که از تاریخ یکم نوامبر ۲۰۲۱ برابر با ۱۰ آبان ۱۴۰۰ اجرایی شده است، شرایط ذیل برای پرواز به تایلند برقرار خواهد بود

در حال حاضر مسافران ایرانی برای پرواز به بانکوک در گروه برنامه سند باکس قرار می گیرند که شرایط ورودی آنها به شرح ذیل می باشد:

مدارم لازم برای ورود که می بایست پیش از ورود به این کشور تهیه گردد:

– کارت یا مدرک واکسیناسون دال بر انجام هر دو دوز واکسیناسیون با یکی از واکسن های تایید شده که از انجام آخرین مرحله واکسیناسیون حداقل ۱۴ روز گذشته باشد. (کد QR گرفته شده از سایت وزارت بهداشت salamat.gov.ir)
– برای کسانی که در ۳ ماه قبل از پرواز به بانکوک به بیماری کرونا مبتلا شده اند، می بایست حداقل ۱ دوز از واکسن های مورد تایید را ۱۴ روز پیش از سفر دریافت کنند و مدارک پزشکی مبنی بر بهبودی کامل خود را به همراه داشته باشند.
– مسافرانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند و با والدین خود مسافرت میکنند از الزامات واکسیناسیون معاف هستند.
– تمامی مسافران می بایست گواهی پزشکی با نتیجه ی آزمایش RT-PCR منفی که بیانگر عدم آلودگی شخص به ویروس کووید-۱۹ است و حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز توسط یکی از آزمایشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت انجام شده باشد را به همراه داشته باشند.
– به همراه داشتن مدرک تاییدیه ی پرداخت هزینه اقامت در هتل های SHA+ و آزمایش RT-PCR.
– داشتنن بیمه ی درمانی با پوشش حداقل ۵۰۰۰۰ دلار.

۱) برای گرفتن Thailand Pass QR code به سایت tp.consular.go.th مراجعه کنید.
۲) منتظر بمانید تا مدارک واکسیناسیون، پرداختی هزینه هتل و نتیجه آزمایش RT-PCR شما تایید شود.
۳) پس از تایید، Thailand Pass QR code خود را دریافت کنید.

قوانین تایلند در زمان ورود به فرودگاه بانکوک

– Thailand Pass QR code خود را به مامور کنترل سلامت فرودگاه ارائه نموده و پس از تایید شدن مدارک، باقی مراحل ورودی را انجام دهید.
– آزمایش RT-PCR کووید-۱۹ را در هتل محل اقامت و یا مراکز تست تعیین شده انجام دهید (کودکان زیر ۶ سال آزمایش بزاق خواهند داد.)
– با وسایل نقلیه ی تعیین شده به هتل محل اقامت خود بروید. (فاصله ی فرودگاه تا هتل کمتر از ۵ ساعت می باشد)
– برنامه ی MorChanna را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.
– تا زمان رسیدن نتیجه¬ی آزمایش در هتل منتظر بمانید.

قوانین تایلند در طول اقامت

– شما تا ۷ روز اجازه خروج از مقاصد Sandbox را ندارید و چنانچه برنامه ای برای ادامه ی سفر به مقاصد دیگر در کشور تایلند را دارید، می بایست حداقل تا ۷ روز نخست را در مقاصد Sandbox باقی بمانید و سپس به مقاصد دیگر سفر کنید.
– چنانچه برنامه سفر شما کمتر از از ۷ روز می باشد، خروج شما می بایست در اسرع وقت با یک پرواز مستقیم به یک کشور دیگر باشد.
– همه ی مسافران ملزم به انجام دو آزمایش COVID-19 می باشند: نخستین آزمایش در بدو ورود از طریق RT-PCR و دومین آزمایش با متد ATK در مراکز تعیین شده در روز ششم یا هفتم اقامت می باشد.
– رعایت موارد D-M-H-T-T-A الزامی می باشد. ( فاصله اجتماعی :D-Distancing، پوشیدن ماسک: , M-Mask Wearing، شستشوی دست : H–Handwashing، بررسی دمای بدن : T-Temperature Check، تست کووید T-Testing for COVID : ، برنامه هشدار : A – Alert application )

قوانین تایلند در هنگام خروج از بانکوک

۴) پس از پایان ۷ روز اقامت در یکی از ۱۷ مقصد Sandbox ، می توانید آزادانه به تمام مقاصد در تایلند سفر کنید. با این حال، به مسافران توصیه می شود که راهنمایی ها و تدابیر پیش بینی شده در استان یا کشور مقصد را دنبال کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو ها ی اخیر

مطالب اخیر

جهانگردی

ایرانگردی